Lēmums par uzņēmuma “Lode” izveidi tika pieņemts jau tālajā 1958.gadā pēc Liepas mālu atradnes ģeoloģiskās izpētes. Ražotnē, kas tika atklāta 1963.gadā, tika uzsākta drenu cauruļu ražošana, savukārt pēc gada arī ķieģeļu ražošana. Turpinot attīstību, tika izbūvēti četri ražošanas cehi, tādējādi kļūstot par modernāko šāda veida uzņēmumu Padomju savienībā, kalpojot arī kā zinātniski pētnieciskās ražošanas projektam rietumu tehnoloģiju pārņemšanā.

Pēc Padomju savienības sabrukuma, 1991.gadā “Lode” nākas saskarties ar nopietniem sarežģījumiem, kad darbinieku skaits no 1360 tiek samazināts līdz 210. Lai turpinātu uzņēmuma darbību, tiek atrasti eksporta tirgi uz Poliju un Somiju. 1996.gadā tiek uzsākta “Lode” privatizācija, piesaistot vairāk nekā 500 investoru. “Lode” ķieģeļi tiek eksportēti uz Krievijas ļoti prestižiem objektiem: Kazaņas dievmātes pareizticīgo katedrāli, Maskavas metro stacijām Borodino un Kropotkinskaja, Maskavas kremļa un Caricina muižas kompleksa rekonstrukcijai. Savukārt “Lode” kārniņi tika izmantoti Ģedimina pils jumtam Viļņā, Melngalvju namam Rīgā, Ventspils pilij u.c. vēsturiski nozīmīgiem objektiem.

1998. gadā “Lode”” iegādājās Kalnciema ražotnes kontrolpaketi, lai īstenotu tehnoloģisko rekonstrukciju un optimizāciju. Savukārt 2000.gadā uzņēmumam pievienojās arī SIA “Līvānu ķieģelis”, kas, ieviešot jaunu tehnoloģisko iekārtu, jau 2001.gadā sāka ražot keramiskos blokus KERATERM.

2003.gadā tika atklāts 5.cehs ar mērķi pirmo reizi Baltijā uzsākt keramiskas bruģakmens ražošanu. Tāpat Liepā izveidota arī augsta līmeņa pētniecības laboratorija. 2004.gadā “Lode” iegādājas arī Ānes ražotni, bet gadu vēlāk tiek izveidoti četri meitas uzņēmumi: SIA „Lodes ķieģelis”, SIA „Līvānu ķieģelis”, SIA „Kalnciema ķieģelis” un SIA „Latvijas māli”.

2006. gadā Kalnciema ražotnē tika uzsākta celtniecības bloku KERATERM ražošana. 2017.gadā “Lode” attīstās un pievieno sev vairākus ārvalstu uzņēmumus, tostarp CRH grupas uzņēmumus, lai nostiprinātu tirgus pozīcijas Polijā. Savu produkciju “Lode” realizē tepat Latvijā, kā arī eksportē uz Lietuvu, Igauniju, Poliju, Krieviju u.c. valstīm.

Zvani, konsultējies un piesakies KERATERM īpašajai akcijai tūlīt!