• Urbumi KERATERM bloku mūrī tiek veidoti, izmantojot attiecīga diametra urbjus ar cietsakausējuma uzgali. Jāatceras, ka urbšanu var padarīt vieglāku procesu veicot ar uzasinātu urbi. Urbjot, jāizmanto urbjmašīna tikai urbšanas režīmā bez perforātora triecien-urbšanas režīma.
  • Lai ierīkotu elektrības rozešu ligzdas, attiecīgajā vietā ar nepieciešamā diametra dimanta vai cietkausējuma kroņurbi veic urbumu vajadzīgajā dziļumā (urbšanu atkal veic urbšanas režīmā, bez perforatora triecienrežīma), pēc tam ar āmuru un kaltu iztīra urbuma vidu, kurā vēlāk ar javas palīdzību tiks iestiprināts rozetes korpuss.
  • Kanālu veidošanai (štrabēšanai) visa veida mūra sienām, tostarp KERATERM bloku mūrim, standarts LVS EN 1996-1-1 nosaka identiskas prasības. Tādēļ tāpat kā cita veida mūra sienās, arī KERATERM bloku mūrī  zemapmetuma kabeļu, ūdensvada, apkures u.c. komunikācijas kanālus var izveidot divējādi. Pirmkārt, izmantojot mūra frēzi ar dimanta griezējdiskiem, kas ir paredzēta šādu darbu veikšanai. Otra metode jeb “ekonomiskā”, kad nav mūra frēzes, ir kanālu veidošana ar rokas leņķa slīpmašīnu, lietojot dimanta segmentu griezējdisku. Jārīkojas šādi: ar mūra frēzes vai leņķa slīpmašīnas palīdzību, regulējot nepieciešamo kanāla dziļumu, iezāģē nākamā kanāla robežas, veidojot divas griezuma līnijas, pēc tam kanāla vidusdaļu akurāti izkaļ. Kalšanas procesā priekšroka dodama rokas instrumentiem – āmuram un kaltam.

 

 

Instrumenti:

  • Mūra frēze vai leņķa slīpmašīna ar dimanta segmentu griezējdisku;
  • Elektriskā urbjmašīna ar dimanta vai cietkausējuma kroņurbi;
  • Āmurs un kalts.

Zvani, konsultējies un piesakies KERATERM īpašajai akcijai tūlīt!