Pirmkārt, veidojot stiprinājumus KERATERM mūrī, jāņem vērā trīs svarīgi noteikumi:

  • Urbjot urbumus stiprinājumiem, jāizmanto urbjmašīna tikai urbšanas režīmā (bez perforātora triecien-urbšanas režīma). Pretējā gadījumā bloka iekšējās starpsieniņās var izdrupt urbuma malas, un dībeļi nevarēs urbumā stabili nofiksēties. Protams, jāizmanto mūrim paredzēts ass urbis;
  • Dībeļu serdeņiem jābūt ieskrūvējamiem jeb praktiski tām jābūt attiecīgajiem dībeļiem atbilstošām skrūvēm, kā arī tie arī jāieskrūvē ar skrūvēšanu, nevis jāiedzen ar āmuru;
  • Stiprināšanai KRATERM mūrī jāizvēlas šim materiālam piemēroti dībeļi, kas paredzēti caurumotajiem ķieģeļiem un/vai caurumotajiem keramiskajiem blokiem. Profesionālu dībeļu ražotāju katalogos (MUNGO, EJOT, FISCHER, WKRET-MET, utt.) visbiežāk norādīts, kādām pamatnēm un kuri dībeļi izmantojami, tāpat arī kādu konstrukciju stiprināšanai un kādām slodzēm tie paredzēti.

Lai panāktu maksimālu stiprinājumu efektu, ieteicams lietot dībeļus ar enkurojuma dziļumu 70 – 80 mm.

Parastais dībelis:

Nepieciešamie instrumenti un materiāli: urbjmašīna ar cietkausējuma urbi, plastmasas dībelis (caurumotajiem ķieģeļiem) un skrūve (serdenis).

Ķīmiskais dībelis:

Nepieciešamie instrumenti un materiāli: urbjmašīna ar cietkausējuma urbi, speciālā divkomponentu līme un līmes pistole, speciāla plastmasas vai metāla sietveida dībeļa čaula un serdenis (tapskrūve)

Urbšanai ieteicams izvēlēties cietkausējuma urbi. Urbja diametram ir jābūt atbilstošam izvēlētā dībeļa diametram.

Urbšanas darbi veicami parastajā nevis triecienurbšanas režīmā.    

Ja izmanto ķīmisko stiprinājumu, pēc urbuma izdarīšanas putekļi tiek izpūsti ar saspiestu gaisu, izmantojot šim nolūkam paredzētu pumpi.

Dībeļu izvēle ir atkarīga no piestiprināmā objekta svara, kad dažādām slodzēm tiek izvēlēti dažādu diametru dībeļi. Lielākām slodzēm parasti izvēlas ķīmisko stiprinājumu.     

Izurbtajā caurumā ievieto parasto dībeli vai arī sietveida plastmasas vai metāla dībeļa čaulu.

Ķīmiskajam stiprinājumam izmanto speciālo divkomponentu līmi dībeļu stiprināšanai mūra sienās un līmes pistoli. 

Dībeļa čaulīti aizpilda ar līmi. Tad ievieto dībeļa serdeni jeb skrūvi. Kad līme ir sacietējusi, izveidotais stiprinājums ir gatavs.         

Parasto plastmasas dībeli vienkārši ievieto urbumā un ieskrūvē atbilstoša diametra skrūvi.

Zvani, konsultējies un piesakies KERATERM īpašajai akcijai tūlīt!